S čističkou odpadních vod od Hellstein na klíč bez náročného úřadování


Bydlení na samotě u lesa nebo v malebné vesnici má nepochybně své kouzlo. Na druhou stranu si ne všude mohou obyvatelé domků dopřávat výhod připojení na veřejnou kanalizaci. Třeba patříte mezi ně, přemýšlíte o změně a hledáte ekologickou náhradu za nepraktickou žumpu. Pokud byste navíc ušetřili spoustu kaček za údržbu, tím lépe. Rozmysleli jste si však dobře, jaká lejstra budete potřebovat a kolik razítek musíte oběhat? Kolik času vás budou stát přípravné práce? A nebude lepší svěřit se do rukou odborníků, kteří vše vyřeší na klíč?

Možná už jste slyšeli o bezúdržbovém systému STMH od českého výrobce Hellstein, jediném zařízení s třístupňovým čištěním na našem trhu. Čistička je rozdělená na tři části a v každé z nich se o čištění starají aerobní a anaerobní mikroorganismy, které zajišťují stabilní provoz a maximální výkon bez obtěžujícího hluku a zápachu. Díky této technologii zařízení vyžaduje odvoz směsného kalu pouze jednou za tři až deset let. Při správném používání není nutné ani pravidelně doplňovat enzymy a mikroorganismy. Čistička šetří nejen čas strávený neustálým vývozem, ale při ceně tisíc korun za vývoz také pěknou sumu peněz.

Na jednu čistírnu spousta papírování

Předtím, než čistírnu zapustíte do země, musí ji schválit nejdříve vodoprávní úřad, k čemuž je potřeba doložit doklady a projektovou dokumentaci. Jen přílohy čítají na dvacet dokumentů. K tomu přičtěte žádost o územní rozhodnutí, dále žádost o povolení vypouštění odpadních vod a ohlášku vodního díla. Podle zákona je totiž každá čistička odpadních vod vodním dílem a s tím také souvisí zajištění hydrogeologického průzkumu. Na jeho základě odborník doporučí nejvhodnější místo na instalaci čistírny.

Profesionálové poradí s řešením na míru

Už na první pohled je toho papírování víc než dost. A to nepočítáme výkopové práce a montáž. Vůbec není divu, že by si spousta lidí přála tomu všemu vyhnout. Nechte si proto poradit od specialistů z Hellstein. Pozvěte si přímo k vám domu zkušeného konzultanta, který vám připraví řešení na míru a pomůže vybrat domácí čistící stanici vhodnou pro vaše podmínky. Poradí, jak postupovat při jednání s úřady nebo rovnou připraví jednotlivá povolení a projektovou dokumentaci pro úspěšné schválení vodohospodářským úřadem.

Vše v jednom balíčku

Součástí komplexní cenové nabídky jsou kromě ceny za výrobu, dopravu a montáž čističky také výkopové práce, zaškolení a spuštění. Není problém přivézt a namontovat čistírnu během jediného dne. Člověk se ani nemusí spoléhat pouze na návod. Pracovníci zapojenou čističku vyzkouší a nové majitele zaškolí přímo na místě. Od spuštění bude zařízení bez problémů fungovat, aniž by přidělalo starosti a problémy s údržbou. S minimálními náklady za elektrickou energii na chod ušetří finance za odvoz a likvidaci kalu. Kompletní servis a technická revize jednou za dva roky jsou samozřejmostí.

Český výrobce, světové renomé

Český výrobce Hellstein není na českém trhu žádný nováček. Je součástí německé skupiny Stähler Group, která se vývojem a výrobou čističek odpadních vod zabývá už více než tři desítky let. Zařízení od Hellstein si našlo spoustu spokojených zákazníků nejen v České republice, ale i ve Francii, Irsku, Německu, Polsku, v asijských zemích i na americkém kontinentu.

Image         Image         Image         Image         Image         Image