Proč je moderní čistírna odpadních vod STMH nejstabilnější, nejúčinnější a tedy bezúdržbová?

Jediné moderní třístupňové čištění v České republice

Rodinná firma Hellstein dodává nejúčinnější ekologickou technologii na čistění odpadních vod pro domácnosti a průmysl už dvacet let.

Celé to začalo spoluprací s německými firmami, které dohromady svedl zájem o biologické čištění odpadních vod z intenzivního chovu ryb. Na základě skvělých zkušeností a vynikajících výsledků této technologie odborníci z Hellstein navrhli jednoduché zařízení, které dokáže přečistit odpadní vodu z domácností i z průmyslové výroby.

Na rozdíl od ostatních čistíren na trhu zařízení STMH od firmy Hellstein běží na plný výkon bez nutnosti pravidelné údržby. Jednoduchý a přitom důmyslný systém čistí vodu stabilně, nepotřebuje pravidelný přísun odpadních vod a funguje bez nepříjemného zápachu nebo hluku.

STMH je jedinou technologií na českém trhu, která pracuje na principu třístupňového čištění. Odpadní voda se postupně recykluje ve dvou nádržích a pokaždé odlišným způsobem. Nejdříve se nashromáždí v jímce, kde se usadí pevná složka a vypaří se běžné čistící prostředky. Poté voda přeteče do dalších částí a na řadu přijdou speciální bakterie, které vodu zbaví nečistot.


Proč je moderní čistírna odpadních vod STMH nejstabilnější, nejúčinnější a tedy bezúdržbová?


 Proč zvolit třístupňové řešení čištění odpadních vod?

 

Proč zvolit třístupňové řešení čištění odpadních vod?Čistička odpadních vod žije svým vlastním životem. Vždy k životu potřebuje dvě složky, kyslík a vyvážený přísun látek obsažených v odpadní vodě, jako „krmivo“ pro čistící mikroorganismy, absenci toxických látek a dobře sedimentující aktivovaný kal.

Prvním stupněm čištění je vždy využití předřazené usazovací jímky. V této jímce dochází k anaerobnímu předčištění (mikroorganismy bez přístupu vzduchu), k vyrovnávání nerovnoměrných nátoků z objektů (dovolená, návštěva apod.), rozředění a vypařování čisticích prostředků a oddělení biologicky nerozložitelných látek. Pokud tento první stupeň odstraníme, hrozí přetížení čističky či naopak vyhladovění mikroorganismů. Dále může dojít k zahubení mikroorganismů díky čisticím prostředkům. Rovněž zde dojde k usazení pevných, nerozložitelných látek a přebytečného kalu z vlastní čistírny, které dle potřeby postačuje 1x za 1-5let vyvézt na větší obecní čistírnu.

Druhým stupněm čištění je čištění aerobními mikroorganismy ve vznosu (suspenzi) jako u většiny běžných jednostupňových čistíren avšak s tím rozdílem, že aktivovaný kal lépe sedimentuje (snáze se odděluje od vyčištěné vody).

Třetím stupněm čištění je čištění aerobními mikroorganismy přisedlými na pevném nosiči biomasy (buňkovém kole – biokontaktoru), obdobně jako na zemním filtru avšak s výhodou, že těleso nosiče se nezanáší - nekolmatuje. Třetí stupeň tak výhodně zajišťuje to, co je na čistírně vždy nejcennější, dobře sedimentující aktivovaný kal.  Aktivovaný kal je tvořen hustými, čistě ohraničenými vločkami, má výborné separační vlastnosti (nízký kalový index), umožňuje korektní certifikaci čistírny, jež je podmínkou řádné kolaudace, snadného provozování a mj. získání následné dotace ze strany obce.

Jinými slovy, pokud čistička odpadních vod má zajištěnou stabilitu čištění, pak dlouhodobá, celoroční účinnost čističky odpadních vod dosahuje nejvyšších hodnot a pro provozovatele čističky odpadních vod je zaručen navíc bezúdržbový provoz. Kdo by také měl zájem se o čističku odpadních vod jakkoliv starat.

Proto se také moderní čistírna odpadních vod STMH buduje pouze 1x v životě.

Pozn. společnost Hellstein nedoporučuje, aby majitel nebo provozovatel čistírny STMH jakkoliv zasahoval do technologie čistírny. 

Projektová dokumentace, podklady k čistírnám odpadních vod STMH

Čistírna odpadních vod podléhá schválení vodoprávním úřadem. Ke schválení je nutné doložit potřebné doklady a projektovou dokumentaci. Příprava podkladů nebyla jednodušší. Níže Vám nabízíme vše potřebné ke stažení:

Zkušenosti s moderní čistírnou odpadních vod STMH:Zkušenosti s moderní čistírnou odpadních vod STMH

Dobrý den.

Před deseti lety jsem si u Vás zakoupil domovní ČOV.Typ teď bohužel nevím,pořizovací cena byla okolo 50.000,-. Byl jsem s ní velice spokojený,prakticky bezúdržbová,dmychadlo vydrželo po celou dobu užívání bez zásahu,mimo pravidelné údržby filtru. V naší obci byla letos dokončena kanalizace a byl jsem nucen napojit RD na veřejnou stoku. Rád bych se zeptal jestli Vaše firma vykupuje zpět použité ČOV na náhr.díly,nebo jestli se tohle zboží dá prodat. Čističku mám stále zabudovanou a po domluvě je možná prohlídka na místě.

Oldřich B., Valašské Meziříčí, o..@mobikoplus.cz

Pozn. čistička byla odkoupena, zrepasovaná a nabídnuta za zvýhodněnou cenu k dalšímu čištění odpadních vod.

Zajímavosti

Moderní čistírna pomohla paní Zlatce s odpadními vodami, a ještě získala relaxační zónu

Moderní čistírna pomohla paní Zlatce s odpadními vodami, a ještě získala relaxační zónu

Moderní čistírna pomohla paní Zlatce s odpadními vodami, a ještě získala relaxační zónu Čistírna odpadních vod STMH ušetří starosti i finanční prostředky Paní Zlatka se rozhodla získat více soukromí mimo každodenní shon velkoměsta, a proto si postavili s rodinou vlastní rodinný dům na pozemku s krásnou rozlehlou zahradou v moravskoslezském kraji. Jak to někdy v menších městech...

Hellstein slavil Světový den vody a otevřel dveře veřejnosti

 

Hellstein slavil Světový den vody a otevřel dveře veřejnosti

22. března si celá planeta připomněla Světový den vody. Naše firma Hellstein jako přední výrobce ekologických čistíren pro domácnosti i průmyslové závody nemohla u oslav chybět. Proto jsme otevřeli centrum v Šenově a přivítali návštěvníky ze všech koutů republiky. „Byli jsme moc rádi, že jsme se mohli se všemi osobně pozdravit a popovídat. Velmi příjemně nás překvapil zájem a nadšení o čistící technologie, čemuž odpovídal velký počet promyšlených dotazů, na které jsme byli připraveni,” shrnuje Rostislav Hellstein

Čistírna odpadních vod od Hellstein šetří přírodu i rodinnou peněženku

Čistírna odpadních vod od Hellstein šetří přírodu i rodinnou peněženku

Rodinná firma Hellstein z Kopřivnice dodává nejúčinnější ekologickou technologii na čistění odpadních vod pro domácnosti a průmysl už dvacet let. Jedinečný systém oceňují zákazníci u nás i po celém světě. Není divu. Hellstein vyvíjí a vyrábí vlastní zařízení, které nevyžaduje žádnou údržbu. Snižuje tak roční náklady domácností o desítky tisíc korun a přečištěnou vodu lze navíc bez problémů znovu využít. A kdo nevěří, ať se přijede podívat do skladů v Šenově nebo v Kolíně, kde se každý může přesvědčit a nechat si navrhnout čistírnu na míru. Celé to začalo spoluprací s německými firmami, kte...

Image         Image         Image         Image         Image         Image