Investice do čističky odpadních vod od Hellstein se vyplatí i na splátky


Bydlení mimo shon velkoměsta je pro mnohé pohádkovým snem. Některé se jejich přání splní. Postavit si dům na vesnici nebo na samotě často mívá háček, a tím je otázka likvidace odpadních vod. Existují už moderní bezúdržbové systémy, jako například domácí čistička odpadních vod STMH od firmy Hellstein, jejíž provoz měsíčně ušetří náklady ve výši tisíců korun. Nenechme se proto odradit vyšší pořizovací cenou než u klasických zařízení. Čističku je navíc možné zakoupit na výhodné splátky a bez na výšení.

Likvidace odpadních vod z rodinného domku na maloměstě a vesnicích bez možnosti připojení na kanalizaci bývá tvrdým oříškem. Především mladé rodiny očekávající přírůstek by měly počítat se zvýšeným objemem odpadních vod. Majitelé domku se proto musí rozhodnout pro řešení, které bude vyhovovat nejen za současných podmínek, ale i v budoucnu. Čistírny odpadních vod STMH s technologií třístupňového čištění se na rozdíl od klasického septiku nebo běžných čističek obejdou zcela bez údržby a pravidelného vyvážení.

Příběh paní Zlatky

Paní Zlatka žije se svou rodinou v domku s rozlehlou zahradou v malebné oblasti Moravskoslezského kraje. Investice do septiku byly sice nízké, docházelo však k častému naplnění jeho objemu a finančně náročný vývoz ve výši až pět tisíc korun měsíčně už tak výhodný nebyl. Při pátrání po výhodnějším řešení ji zaujalo třístupňové čištění dodávané firmou Hellstein.

„Domluvila jsem se se zástupcem firmy, aby k nám zajel na návštěvu a vysvětlil mi v čem je právě čistírna od Hellstein zázračná. Sám si vyslechl, s čím se potřebujeme vypořádat a navrhl řešení na míru. Ze začátku mě trochu zaskočila mnohem vyšší cena až sto padesát tisíc korun. Záhy jsem však pochopila, že se pořízení této domácí stanice vyplatí víc než cokoliv jiného a navíc ji můžeme postupně splácet za výhodných podmínek,“ popisuje své zkušenosti paní Zlatka.

Na splátky bez navýšení

V pořizovacích nákladech od 100 do 150 tisíc korun za důmyslný systém může před koupí spousta lidí vidět překážku. Firma Hellstein, která dodává čistírnu STMH na český jako jediná, díky spolupráci s českým nejvýznamnějším poskytovatelem finančních služeb ESSOX umožňuje pořídit si moderní čistírnu na výhodné splátky. Zájemci si mohou vybrat ze dvou variant. Buď úvěr s nulovým navýšením, nebo úvěr variabilní. Stačí si domluvit schůzku s konzultantem Hellstein, který zohlední finanční možnosti v komplexní nabídce. Její součástí je projektová dokumentace pro schválení vodoprávním úřadem, příprava jednotlivých povolení, doprava, zajištění výkopových prací, montáž, zprovoznění a zaškolení.

Image

Vyšší investice a vyšší úspory

Stačí se tedy podívat se na srovnání septiku, klasických čistíren a zařízení STMH. Náklady na pořízení klasické čistírny se pohybují do 50 tisíc korun. Nicméně každý měsíc musí majitel provést kalovou zkoušku, aby zjistil, zda je nutné kal vyčerpat. Celkem drahý vývoz je přeci jenom několikrát do roka absolvovat. Čištění navíc probíhá za pomoci aerobních organizmů, které potřebují kyslík. Neustálým kontrolováním vzduchových ventilů je třeba zajistit správné provzdušňování. Na řadu také přichází ruční likvidace nerozložitelných látek, jako jsou vlasy, drobné částečky písku apod. Rodina se nevyhne ani omezení používání běžných čistících prostředků, které by mohly zahubit užitečné organismy v samotné čističce. Roční náklady na údržbu se tak mohou vyšplhat až do deseti tisíců korun.

Image

Zařízení STMH s třístupňovým čistěním je rozdělené na tři části, v každé pak probíhá jiný způsob čištění pomocí aerobních a anaerobních mikroorganismů. Ty zajišťují stabilní provoz a maximální účinnost bez hluku a zápachu. Odpadní voda se nejdříve shromažďuje v předřazené jímce, kde dochází k jejímu předčištění, vypaření běžných čistících prostředků a usazení veškerých nerozložitelných látek. Podle zatížení vyžaduje zařízení s technologií STMH odvoz nerozložitelných látek a směsného kalu pouze jednou za tři až deset let. Při správném používání není nutné ani pravidelně doplňovat enzymy a mikroorganismy. Po celý rok stačí nechat čističku tiše pracovat a díky tomu ročně ušetří finanční prostředky až ve výši 60 tisíců korun.

Čistírna, která vrací vodě život

Paní Zlatka rozhodně neprohloupila. Kromě nákladů za údržbu ušetří více financí. Pro přečištěnou vodu totiž našla další využití. Je totiž tak kvalitní, že ji může zcela bez problémů použít pro zálivku na své rozlehlé zahrádce, na které pěstuje spoustu okrasných květin i zeleninu pro svou rodinu.

Image         Image         Image         Image         Image         Image