}

Jump to content

Sklolaminátové jímky, septiky

Vodotěsné sklolaminátové jímky, septiky slouží především k akumulaci odpadů a vody.
 
Sklolaminátové jímky, septiky se vyznačují vysokou kvalitou samonosné konstrukce. Jímky, septiky jsou usazeny na pískovém podloží. Jímky, septiky se díky své konstrukci nemusí betonovat, čímž snížíte náklady na instalaci jímky, septiku.

Sklolaminátové samonosné jímky, septiky mají válcovitý tvar. Tento tvar jímky, septiku umožňuje snadněji odolávat vnějším tlakům zeminy. Všechny jímky, septiky jsou vybaveny poklopové otvory pro snadnou manipulaci a regulaci výšky hladiny odpadních vod. Díky snadnému odčerpání vody z jímky, septiku není nutno vyvážet odpadní kaly nashromážděné v jímce tak často jako u ostatních jímek. Vyčerpání kalů či vody z jímky je nutno provádět několikrát ročně. Při vyvážení kalů je nutné v jímce ponechat určitý podíl aktivního kalu, aby nadále docházelo k množení kultur, které umožňují čištění obsahu jímky. Přidáním speciálních bio-kultur do jímky dosáhnete rychlejšího a efektivnějšího čištění.
 
Průtoková jímka na dešťovou vodu: voda po naplnění průtokové jímky na deštovou vodu odtéká přepadem do kanalizace-trativodu.

Instalace jímky, septiku

Ke každé jímce, septiku dostanete od nás detailní instrukce jak při usazení sklolaminátové jímky, septiku správně postupovat. Instalace jímky, spetiku probíhá ve 4 fázích :

Vykopání montážní jámy jímky, septiku.
Parametry montážní jámy musí být přizpůsobeny velikosti zakoupené jímky, septiku.

Pískové podloží jímky, septiku.
Sklolaminátové jímky, spetiky jsou usazeny na pískovém podloží. Toto pískové lože je pro naše jímky, septiky nezbytné.
 
Osazení jímky, septiku.
Díky nízké váze je osazení jímky, septiku snadnou záležitostí.
 
Zasypání montážní jámy jímky, septiku.

Přednosti jímky, septiku

Jímky, septiky ze sklolaminátu se vyznačují lepšími vlastnostmi než-li ostatní stavební materiály. Mezi nejdůležitější přednosti sklolaminátové jímky, septiku patři:

Jednolitost jímky, septiku.
Sklolaminátové jímky, septiky jsou vyrobeny z jediného kusu, čímž je garantovaná naprostá nepropustnost a absolutní pevnost jímky, septiku k hmotnosti a ohybu.

Chemická resistence jímky, septiku.
Chemické vlastnosti sklolaminátových jímek, septiků se vyznačují vyšší odolností extrémním teplotám a nejrůznějším kyselinám. Sklolaminátové jímky, septiky jsou odolné proti korozi. Tato odolnost vám zajistí životnost jímky, septiku na desetiletí.

Zdravotní nezávadnost jímky, septiku.
Sklolaminátové jímky, septiky jsou zdravotně nezávadné a splňují přísné hygienické normy. Jímky, septiky ze stejného materiálu se běžně používají v potravinářském průmyslu. Naše jímky, septiky jsou příznivé k životnímu prostředí.

Nízká hmotnost jímky, septiku.
Sklolaminátové jímky, septiky jsou i přes jejich velikost relativně lehké. To umožní snadnou manipulaci a usazení jímky, spetiku právě tam, kam budete potřebovat.

Mechanická rezistence.
Sklolaminátové jímky, septiky jsou velmi pevné a pružné. Jímky, septiky z tohoto materiálu je takřka nemožné během jejich zakrývaní zeminou promáčknout či prorazit a nehrozí zborcení jímky, septiky kvůli vnějším tlakům.

Výhody jímky, septiku

Kvalita, životnost a nízká cena jsou ty nejdůležitější vlastnosti, které jsou největší výhody našich jímek, septiků.

Námi dodávané jímky, septiky se vyznačují především:

 • vysoká kvalita materiálu jímky, septiku
 • samonosná konstrukce
 • vyšší tlaková odolnost sklolaminátové jímky, septiku oproti plastovým jímkám
 • dlouhá životnost
 • odolnost proti agresivním látkám
 • odolnost proti korozi
 • garantovaná vodotěsnost
 • nízká hmotnost
 • dostatečná pevnost
 • snadná manipulace a usazení
 • dlouhá životnost

Dokumentace jímky, septiku

Ke každé jímce, septiku od nás obdržíte:

 • montážní postup osazení do země
 • záruční list
 • prohlášení výrobce o shodě dle zákona č.22/1997 sb.
 • protokol o zkoušce těsnosti podle čsn 750905
 • certifikaci

Ke stažení postup montáže

Standartní postup usazení jímky (388kb)

Postup usazení jímky pro velký výskyt spodní vody (404kb)

Postup usazení jímky při hloubce víc než 0,5 m pod terénem (404kb)

Postup usazení jímky pod cestou pro vozidla do 3,5 tuny (403kb)

Doplňky jímky, septiku

Cena za každého 0,5 m prodloužení komínu na požadovaný rozměr :   1.000 Kč
 
Vyvrtání přepadu na přání zákazníka do všech typů produktů :              ZDARMA
 
Víko, těsnění, kolínko:                                                                              ZDARMA

Doprava jímky, septiku

Vámi zakoupenou jímku či septik Vám po telefonické konzultaci dopravíme na Vámi určené místo v dohodnutý čas. Tato služba je pro naše klienty poskytována zdarma.

Zaujala Vás nabídka certifikovaných septiků a jímek bez betonáže a s dopravou ZDARMA? Kontaktujte nás, rádi Vám sdělíme bližší informace.

Naše členství ve významných asociacích:

Díky členství v asociacích čistírenských expertů, Vám nabízíme vždy kvalitní, zcela profesionální a zejména korektní řešení v souladu s platnou, příp. připravovanou legislativou České republiky.

Asociace pro vodu ČR - CzWA - CzWA sdružuje odborníky, společnosti a instituce s hlavním cílem dosažení efektivního a udržitelného rozvoje v celé oblasti vodního hospodářství a ochrany vodního prostředí.

Malé domovní čistírny a odlučovače - OS-ČAO-CZWA - Skupina se podílí na tvorbě norem a předpisů, jejich vzájemné harmonizaci a harmonizaci s připravovanými předpisy EU a také na vzdělávání odborníků v jejich duchu. Hlavní cíl skupiny je pomáhat s přípravou legislativy a s šířením informací v této části vodního hospodářství.

Městské čistírny odpadních vod - OS MČOV - Skupina sdružuje odborníky různých profesí z oblasti čištění městských odpadních vod. Mezi členy skupiny jsou tak zastoupeni kromě provozovatelů čistíren i projektanti, dodavatelé jednotlivých zařízení i komplexních čistíren a zároveň i výzkumní pracovníci z vysokých škol.

Aktuality

Napište nám
TOPlist